2018.08.04

        W tym dniu przy leśnym kościółku pw. Matki Bożej od Zagubionych na Karpowie jak co roku od lat już piętnastu odbyła się msza święta odpustowa z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.

Mszę koncelebrował J.E. biskup Ignacy Dec. Msza odbyła się w intencji leśników, myśliwych i pielgrzymów a również przy tej okazji odsłonięta została odłonięta pamiątkowa tablica poświęcona ś.p. Ks. Prałatowi Stefanowi Witczakowi "Kruszynce".

      We mszy uczestniczyły licznie sztandary kół łowieckich okręgu wałbrzyskiego a uroczystą oprawę mszy wspierał Zespół Sygnalistów Myśliwskichc - "Odgłosy Kniei".

      Po zakończeniu mszy przybyli goście, leśnicy, myśliwi i pielgrzymi zaproszeni zostali na myśliwski poczęstunek.

      Ponad to po mszy odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń łowieckich przyznawanych za zasługi dla polskiego łowiectwa.

Odznaczonymi z naszego KŁ " Trop" zostali :

Złotym medalem za zasługi dla polskiego łowiectwa :

kol. Leszek Gołębiowski

kol. Bogdan Żygadło

kol. Bolesław Masłowski

natomiast medalem za zasługi dla Ziemi Wałbrzyskiej odznaczony został kol. Mariusz Murawski

Gratulujemy kolegom odznaczeń - Ku chwale Polskiego Łowiectwa - Darz Bór.


2018.05.20 Walne zgromadzenie

        Za nami kolejny rok gospodarczy. Podsumowanie działań, prac, planów, budżetu jak i ustalenie nowych zarówno planów czy też uchwał. Nie obyło się oczywiście bez króla polowania sezonu 2017/2018. Zaszczytu tego dostąpił kol. Bogdan Żygadło a u jego boku z tytułem króla lisiarzy 2017/2018 stanął kol. Bolesław Masłowski. Gratulujemy kolegom sukcesów i życzymy dalszych.

       Na staż kandydacki został przyjęty kol. Janusz Szymański, którego serdecznie witamy w naszym gronie i życzymy wytrwałości w poznawaniu tajników łowiectwa i podczas prac w łowisku :-)

 


2018.03.30

   Koleżanki i koledzy braci łowieckiej.

Od dnia 01.04.2018 obowiązywać będzie znowelizowana ustawa Prawo łowieckie. Zapewne wielu z Nas zna te poprawki jednak mimo to zachęcam do szczegółowego zapoznania się ze zmianami :-((

                   [link] Nowela ustawy Prawo łowieckie

 


2017.11.05 Polowanie huberowskie

      W pierwszym polowaniu zbiorowe w sezonie 2017/2018 odbyło się ślubowanie dwóch dian i dwóch myśliwych - Malwiny, Joanny, Jerzego i Jacka, którzy po raz pierwsszy mieli możliwość stanąć na linii wraz ze starszymi kolegami po strzelbie. Udział w polowaniu wzięło również wielu przybyłych gości a św. Hubert pozwolił jednemu z nich - Leszkowi, zostać Królem Polowania natomiast Vice Królem Polowania został kol.Mariusz. Oczywistym jest że przy takim uroczystym polowaniu nie obeszło się bez Króla Pudlarzy a zaszczytu tego dostąpił kol. Czarek P. 

     W polowaniu ku czci naszego patrona knieja była szczodra i pokot udekorowany był cielakiem, dwoma dziczkami i przecherą.

    Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w polowaniu a przede wszystkim za zachowanie bezpieczeństwa przez polujące koleżanki i kolegów.

 

Memo

    Podczas Październikowego spotkania Zarządu KŁ Trop uchwalono plan polowań zbiorowych na bieżący sezon jak i podjęto uchwały w sprawie przyjęcia nowych członków do naszego KŁ.

     W poczet członków KŁ przyjęci zostali :

             kol. Malwina Myślińska

             kol. Jerzy Myśliński

             kol. Jacek Brzozowski

  Witamy w szeregach KŁ Trop i życzymy samych sukcesów na niwie łowieckiej. Darz Bór.

    Plan polowań tradycyjnie dostępny jest w zakładce Plan Polowań.

 

 

 

Komunikat Ministra Środowiska w sprawie ASF

komunikat

 

 

 

Rozporządzenia Ministra Środowiska - istotne zmiany !!!!!!!!

 

 1. Rozporządzenie MŚ w sprawie listy gatunków zwierząt łownych

   Dotyczy wprowadzenia na listę gatunków łownych nowego gatunku - Szakala złocistego

 1. Rozporządzenie MŚ w sprawie warunków wykonywania polowania

  Dotyczy następujących obszarów Polski w województwie podlaskim:
—  powiat miasta Suwałki,
—  powiat miasta Białystok,
—  gminy Rutka-Tartak, Szypliszki, Suwałki, Raczki w powiecie suwalskim,
—  gminy Krasnopol i Puńsk w powiecie sejneńskim,
—  gminy Augustów z miastem Augustów, Nowinka, Sztabin i Bargłów Kościelny w powiecie     augustowskim,
—  powiat moniecki,
—  gminy Suchowola i Korycin w powiecie sokólskim,
—  gminy Choroszcz, Juchnowiec Kościelny, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Zabłudów, Łapy, Poświętne,
   Zawady i Dobrzyniewo Duże w powiecie białostockim,
—  powiat bielski,
—  powiat hajnowski,
—  gminy Grodzisk, Dziadkowice i Milejczyce w powiecie siemiatyckim,
—  gmina Rutki w powiecie zambrowskim,
—  gminy Kobylin-Borzymy,  Kulesze Kościelne, Sokoły,  Wysokie Mazowieckie z  miastem  Wysokie Mazowieckie,
   Nowe Piekuty, Szepietowo, Klukowo i Ciechanowiec w powiecie wysokomazowieckim.
—  gminy Giby i Sejny z miastem Sejny w powiecie sejneńskim,
—  gminy Lipsk i Płaska w powiecie augustowskim,
—  gminy Czarna Białostocka, Gródek, Supraśl, Wasilków i Michałowo w powiecie białostockim,
—  gminy Dąbrowa  Białostocka,  Janów,  Krynki,  Kuźnica, Nowy  Dwór,  Sidra, Sokółka  i  Szudziałowo  w  powiecie sokólskim.

 

 1. Rozporządzenie MŚ w sprawie okresów polowań

 i dotyczy :

 1. Łanie – od dnia 1 września do dnia 15 stycznia,
 2. Cielęta – od dnia 1 września do końca lutego

    i powyższe wchodzi w życie od 17.08.2017

 

 1. Dziki – przez cały rok
 2. Daniele :
 3. a) Byki – od dnia 1 września do końca lutego,
 4. b) Łanie – od dnia 1 września do dnia 15 stycznia,
 5. c) Cielęta – od dnia 1 września do końca lutego

    i powyższe wchodzi w życie od 04.08.2017

 

 1. Szakale złociste – od dnia 1 sierpnia do końca lutego

    i powyższe wchodzi w życie 01.03.2019

 1. Rozporządzenie MŚ w sprawie RPŁ i WŁPH   

 

 

Akcja "Darz Bór - Dasz Krew"

W związku z apelami dotyczącymi braku krwi - Polski Związek Łowiecki wraz z Narodowym Centrum Krwi ogłaszają akcję krwiodawstwa pod hasłem "DARZ BÓR - DASZ KREW".
Wszyscy zainteresowani przyłączeniem się do naszej inicjatywy mogą oddawać krew w terminie 26 lipca - 31 sierpnia br.
Akcja jest realizowana przy współpracy wszystkich 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). W związku z tym niezależnie od miejsca w Polsce, można wspomóc akcję oddając swoją krew.
Podczas rejestracji przed oddaniem krwi bądź jej składników należy podać hasło: "DARZ BÓR - DASZ KREW". W ten sposób będziemy w stanie zweryfikować, ile krwi zostało wspólnie zebrane. Zachęcamy wszystkich myśliwych do przyłączenia się do naszej akcji krwiodawstwa, zwłaszcza teraz w okresie, kiedy zapotrzebowanie na krew znacznie wzrosło.
W tak prosty sposób można uratować komuś życie.
Teraz jest okazja.

 

UWAGA

    Na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 czerwca br. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym obowiązuje zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni. 

   Na terenie woj. dolnośląskiego zakaz obowiązuje od 18.07.2017 do 31.07.2017

       

 

 

 

 

25.06.2017  II Sowiogórski Muflon    
    Odbywający się w niedzielę 25 czerwca Sowiogórski Muflon rozpoczął się uroczystym przemarszem licznie przybyłych pocztów sztandarowych dolnośląskich kół łowieckich spod Pomnika Solidarności przy ul. Grunwaldzkiej na boisko sportowe przy ul. Dolnej w Głuszycy. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura, Starosta Miasta Rokytnice w Orlickich Górach Petr Hudousek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek, radni Rady Powiatu Wałbrzyskiego i Rady Miejskiej w Głuszycy, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica Roman Bereźnicki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych Gabriel Grobelny, Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Wałbrzychu Kazimierz Pękała, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Wałbrzychu Andrzej Tetke, a także przedstawiciele i sympatycy dolnośląskich kół łowieckich oraz mieszkańcy Gminy, których powitali burmistrz Głuszycy Roman Głód i ks. Sławomir Augustynowicz. Po uroczystej Mszy św. Hubertowskiej na scenie pojawiły się zespoły wykonujące muzykę myśliwską: Zespół Reprezentacyjny Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka, Reprezentacyjny Zespół Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego z Wrocławia „TRYTON”, a także Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Zarządzie Okręgowym PZŁ Wałbrzych „ODGŁOSY KNIEI”. Miłą niespodziankę publiczności sprawił występ czeskiego zespołu „Hubertovi trubači”.

 

Dla przybyłych przygotowano szereg niespodzianek. Oprócz bezpłatnej degustacji potraw kuchni myśliwskiej można było zobaczyć wystawę psów myśliwskich, a także zapoznać się z bogatą ofertą kulturalno-edukacyjną przygotowaną przez Nadleśnictwo Świdnica i Koło Łowieckie Orzeł ze Świdnicy. Swoje stoiska promocyjne zaprezentowali także: Zarząd Okręgowy PZŁ w Wałbrzychu, Poczta Polska, a także Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Stowarzyszenie Nasza Sierpnica i świetlica wiejska w Sierpnicy oraz Magdalena Szyszka z firmy „Color Haft”. Można było zobaczyć pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu wałbrzysko-kłodzkej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, a także eksponaty z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Na dzieci czekało wiele różnorodnych atrakcji: zabawy z animatorami, gry i konkursy z nagrodami oraz dmuchany zamek dla najmłodszych. Ponadto w trakcie imprezy pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy przeprowadzali kampanię profilaktyczną w ramach projektu socjalnego „Mój dom-bezpieczny dom- dom bez przemocy”. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod nazwą „Muflon na tle sowiogórskiej przyrody”. Nagrody autorom wyróżnionych i nagrodzonych prac wręczyli Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Wiceprzewodnicząca Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek. W godzinach przedpołudniowych przed rozpoczęciem imprezy na głuszyckim boisku pojawił się autobus z mobilnym punktem poboru krwi, a w czasie Sowiogórskiego Muflona wręczono nagrody niespodzianki wylosowanym osobom oddającym krew tego dnia.

 

 

 

     23.04.2017  Walne zgromadzenie  
    Tym razem Walne Zgromadzenie nie odbyło się bez drobnych problemów a mianowicie ...... trzeba było zmienić godzinę rozpoczęcia WZ ponieważ tej niedzieli również odbywał się rajd samochodowy a drogi dojazdowe były zablokowane - no cóż i tak nie raz bywa :-)

W spotkaniu udział wzięła większość 26 z 35 myśliwych więc można było rozpocząć omówienie realizacji zadań i planów z roku poprzedniego jak i na rok kolejny. Dyskusja była ożywiona co sprzyjało apetytowi po zakończonych rozmowach.

Królem polowania sezonu 2016/2017 został kol. Janusz Zelek

Królem lisiarzy sezonu 2016/2017 został kol. Daniel Staszczyk

 

W poczet członków koła przyjęci zostali: kol. Joanna Toman oraz kol. Bartosz Solarz - niech wam zawsze hojnym będzie nasz ojczysty polski las.

Dziękujemy wszystkim przybyłym a Ci co swoją obecnością nie mogli nas uraczyć zapraszamy na kolejne WZ w przyszłym roku.

Na senon łowiecki 2017/2018 życzymy wszystkim DARZ BÓR !!!

 

Jednocześnie informujemy iż przestrzeliwanie broni odbędzie się na strzelnicy w Dzikowcu dnia 20.05.2017 (sobota)

o godz. 9:00. Przypomina się iż jest to obowiązek każdego myśliwego.

 

 

 

 

29.01.2017  Bal myśliwski  
    I tak w miłej atmosferze odbył się Bal Myśliwski na 65 rocznice naszego koła w Zajeździe Hubert w Walimiu. Przybyli myśliwi, przybyli goście, muzyka grała więc .... czegóż chcieć więcej ??? Dobra zabawa do rana. Bo człek poczciwy, pracą obarczony i wspaniałej zabawy za życia zażyć winien boć obowiązki są ale na przyjemności czasu też starczyć musi :-)

   Tradycyjnie, zapraszam do galerii by oddać się wspomnieniom.

 

 

29.01.2017 Liczenie, liczenie .....  liczenie
    Koło Łowieckie "TROP" jak i wiele innych po raz wtóry miało za zadanie wesprzeć Lasy Państwowe w liczeniu zwierzyny. Obowiązek obowiązkiem a przyjemność ze wspólnego spotkania swoją drogą. Raczej każdy z myśliwych raczej na to drugie liczył, choć praca do wykonania była. W liczeniu udziała brało ponad pięćdziesiąt osób, niektórym dane było rozkoszować się widokiem zwierzyny a niektórym obecnością w łowisku. Tak czy siak, wspólnie spędzony czas można zaliczyć do udanych. Jak zawsze zapraszam do galeri w celu oddania się wspomnieniom :-)

 

 07.01.2017 Zakończenie sezonu

    W tym dniu odbyło się noworoczne polowanie zbiorowe a tym samym ostatnie w sezonie 2016/2017. Niestety w tym sezonie Św. Hubert łasakwy był darzyć małą ilością zwierza ale widocznie tak musi być i trzeba oddać się jego opatrzności. 

    Chcieli byśmy bardzo gorąco podziękować przybyłym gościom jak i sympatykom łowiectwa, którzy wspierali Nas w nagankach.

    Podczas polowań zdarzają się różne ciekawe chwile i tutaj szczególne gratulacje należą się jednemu z kolegów, który zaczął i skończył sezon z medalami Króla Pudlarzy - najważniejsze w tym wszystkim jest to że było bardzo wesoło a przy tym atmosfera polowań była na najwyższym poziomie.

  Jak zawsze aby powspominać dobre czasy , zapraszam do galerii gdzie można się oddać wspomnieniom przy kieliszku dobrej nalewki z własnych wyrobów bądź dobrej whisky :-))

   Niestety ale do kolejnych polowań zbiorowych trzeba poczekać kilka długich miesięcy i wykorzystać ten czas na prace w łowisku z dużą dbałością o zwierzynę, poletka, wszelakiego rodzaju urządzenia łowieckie jak i przedewszystkim współpracę we wszystkich działaniach. Zachęcam wszystkich myśliwych i stażystów do wspólnego podejmowania wysiłku zarówno w rozwoju łowiska jak i współpracy.

    Przed Nami jeszcze tylko ostatni element wieńczący ten sezon łowiecki - Bal Myśliwski, który odbędzie się 25.02.2017 roku w Zajeździe Hubert. Zainteresowanych uprasza się o zgłaszanie chęci udziału  do skarbnika koła - Heńka Szewczuka.

 

18.11.2016 Spotkanie z dziećmi

      W tym pięknym jesiennym dniu dwuch myśliwych naszego KŁ przy współpracy ze Szkołą Podstawową Nr2 w Głuszycy zorganizowali na Przełęczy Marcowej ognisko, które miało rozgrzewać przybyłe dzieci do wysłuchania myśliwskich opowieści.

      Idęą spotkania było przybliżenie dzieci do natury poprzez opowieści o występującej w naszych lasach zwierzynie, jej zwyczajach, bytowaniu i zachowaniach oraz o tym jaki wpływ na ten proces mają myśliwi - czyli przedstawienie roli myśliwego w przyrodzie.

      Myśliwi zapoznali również dzieci z jednym z aspektów kultury łowieckiej jakim jest sygnalistyka. Kolega Arur przedstawiał poszczególne sygnały a kolega Andrzej opowiadał jaki sygnał w jakiej sytuacji jest używany.

   Myśliwym jak zawsze towarzyszył odwieczny druch - pies myśliwski - Luna rasy Gończy Polski. Dzieci miały możliwość pogłaskać i pobawić się z pieskiem.

     Dodatkową zaletą takiego spotkania była możliwość posadzenia przez dzieci drzewek. Dzieci były bardzo zadowolone z takiej formy spotkania i kontaktu z naturą.

     Dziękujemy koledze Arturowi i Andrzejowi jaki i Paniom nauczycielkom za zaangażowanie w rozwój dzieci.

 

 

07.10.2016 Plan polowań zbiorowych w sezonie 2016/2017

 

       Dla ciekawych, dodany został plan polowań zbiorowych na bieżący sezon łowiecki (napewno każdy myśliwy go dostanie) ale już teraz zapraszam do zakładki Plan polowań.

                 Ponadto co jest ważne i opisane w regulaminie polowań przypomina się aby każdy myśliwy

                 zobowiązany był :

                          - zabrać na polowanie ....  dobry a nawet bardzo dobry humor !!!

                          - pamiętał że na polowaniu obowiązuje tylko i wyłącznie miła/przyjazna atmosfera

                          - miał łakocie dla ... kolegów :-)

                  i ... najważniejsze ....

                          - nie drażnił skarbnika ;-))

 

 

 

04.09.2016 2 Rodzinny Piknik pod Chełmcem - start godz.11:00

Witamy.

Zapraszamy na kolejną imprezę organizowaną przy udziale myśliwych z okręgu wałbrzyskiego.

Szczegóły znajdziecie na :

                                               2 Rodzinny Piknik pod Chełmcem
 

 

 25.08.2016 Spotkanie integracyjne członków KŁ "Trop" w Głuszycy.

Witamy kolegów.

W dniu 23.09.2016 w restauracji "Gościniec Sudecki" nasze koło organizuje spotkanie integracyjne, które rozpocznie się o godz.19:00 i tak :

- koszt to 80 zł/osobę

- w cenę wliczone są :

      - muzyka

      - jedzenie

      - napoje niewyskokowe :-)

- za dobry chumor i zabawę nikt nie płaci - to przynosimy ze sobą - OBOWIĄZKOWO

Zgłaszanie chęci udziału proszę - kontakt : kol. Artur Gołda

 

 

 08.07.2016 Ważna informacja dla członków KŁ "Trop" w Głuszycy.

"W dniu 07.07.2016 Zarząd Koła Łowieckiego "Trop" w Głuszycy podjął uchwałę o treści :

Każdy myśliwy zobowiązany jest do zdania do skupu co drugiego pozyskanego dzika

oraz pozyskujemy dziki o wadze nie mniejszej niż 25 kilogramów."

 

Powyższa uchwała podyktowana jest aktualną zmianą w prawie łowieckim dotycząca odszkodowań za szkody łowieckie.

Pełny tekst USTAWA z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo łowieckie

 

 Sowiogórski Muflon 2016

 Już po raz drugi Koło Łowieckie „Trop” z Głuszycy wraz parafią pw. Chrystusa Króla w Głuszycy przy wsparciu Fundacji Katolicka Inicjatywa Berit oraz głuszyckiego Centrum Kultury zorganizowało festyn myśliwski pod nazwą Sowiogórski Muflon. W uroczystości, która odbyła się w minioną niedzielę 26 czerwca, oprócz zaproszonych honorowych gości uczestniczyli przedstawiciele dolnośląskich kół łowieckich oraz mieszkańcy Głuszycy.

Po mszy św. Hubertowskiej pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka rozpoczął się festyn połączony z degustacją potraw myśliwskich. Głuszyckie spotkanie z kulturą myśliwską uświetnili swoją obecnością parlamentarzyści: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Michał Dworczyk, starosta wałbrzyski Jacek Cichura, wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, Kazimierz Pękała – prezes Okręgowej Rady Łowieckiej, Andrzej Tetke – przewodniczący Zarządu Okręgowego, Gabriel Grobelny- nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych oraz radni powiatowi i miejscy.

Medale za zasługi dla Ziemi Wałbrzyskiej otrzymali: Gabriel Grobelny, Bogdan Żygadło- prezes Koła Łowieckiego „Trop” Głuszyca i łowczy tegoż koła Leszek Gołębiewski. W prezentacji pocztów sztandarowych brały udział przybyłe do Głuszycy koła łowieckie: Koło Łowieckie „Dzik” ze Świdnicy, Koło Łowieckie „Głuszec” ze Świdnicy, Koło Łowieckie „Knieja” ze Świdnicy, Koło Łowieckie „Ponowa” z Wałbrzycha, Koło Łowieckie „Szarak” z Kamiennej Góry, Koło Łowieckie „Szarak” z Wałbrzycha, Koło Łowieckie „Sokół” z Dzierżoniowa, Koło Łowieckie „Leśnik” z Jarkowic oraz gospodarze Koło Łowieckie „Trop”.

Zainteresowanie publiczności wzbudziły pokazy psów myśliwskich. Na scenie wystąpili: Kvarteto Eustach - czeska kapela myśliwska, Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Okręgowego z Wrocławia „Tryton”, Zespół Sygnalistów „Tryk” z Bystrzycy Kłodzkiej, Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Odgłosy Kniei”. Na zakończenie festynu zagrał zespół „Reaktywacja Band”.

W trakcie imprezy Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuszycy przeprowadził akcję Dzień Dawcy Szpiku. Na najmłodszych czekały zabawy na dmuchańcach oraz liczne miłe niespodzianki.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za liczne wsparcie sponsorów. Byli nimi: Dach Majster Jakub Ruchała, Przychodnia Solaris – Barbara i Bartosz Solarzowie, Transport Drogowy Roman Szewczuk, Interstal – Mariola i Jacek Golonka, Magdalena i Robert Kandeferowie, ZNID G.P Walczak, Usługi Ogólnobudowlane Piotr Dużyński, Jacek i Monika Brzozowscy, TARTAK. Produkcja i handel artykułami drzewnymi Rafał Krystyniak, Przychodnia Weterynaryjna TRI – Vet, Marek Chojwa, Restauracja Stara Piekarnia Wioletta Olszewska, Dach Konstruktor Jedlina – Zdrój, Przedsiębiorstwo Obróbki Drzewnej URBANIAK, Restauracja Gościniec Sudecki, Radosław Leda, Kopalnia Surowców Skalnych Bartnica, Piekarnia M&J Dziećmorowic. Specjalne podziękowania dla Centrum Kultury w Złotym Stoku, OPS w Głuszycy oraz Adama Długosza z Koła Łowieckiego „Głuszec” w Świdnicy.

Smaczne potrawy myśliwskie przygotowali sponsorzy kulinarni: Karczma Góralska z Dziećmorowic, Pensjonat Austeria, Gościniec Korona z Rzeczki, Restauracja Hubertus – Myślińscy, a także Maria i Ryszard Kotułowie oraz Halina i Bolesław Masłowscy.

Patronat honorowy nad Sowiogórskim Muflonem objął burmistrz Głuszycy Roman Głód

 

08.05.2016 Walne Zgromadzenie członków Koła Łowieckiego

 

Mam przyjemność poinformować i ż w minionym sezonie łowieckim 2015/2016 Królem Sezonu został kol. Janusz Zelek a Królem Lisiarzy został kol. Stanisław Wach. Dodatkowo odznaczeni w tym roku zostali kol. Janusz Zelek, kol. Andrzej Jugowiec i kol.Bogdan Tkokarski. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na łowieckiej niwie.

Dodatkowo na staż do naszego koła przyjęci zostali: kol. Malwina Myślińska, kol. Jerzy Myśliński oraz kol. Jacek Brzozowski - no cóż, życzymy aby same ambony wam rosły, poletka się siały, zwierzyna kłaniała a w głowie jak najwięcej szumiało . . . od nabytej wiedzy oczywiście :-)

 

 

Informujemy iż :

Obowiązkowe przestrzeliwanie broni

odbędzie się dnia : 21.05.2016

o godz. : 10:00

miejsce : Strzelnica Myśliwska w Dzikowcu


(nie zapomnijcie zabrać ze sobą ochronników łuchu, okularów, nakrycia głowy, książeczki i  ...... broni, a o dobrym humorze już nie wspomnę).

 

 

Informujemy iż :

Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego "Trop" w Głuszycy

odbędzie się dnia : 08.05.2016

o godz. : 10:00

miejsce (tradycyjnie) : Austeria "Krokus" w Rzeczce

 

 

13.02.2016 Liczenie zwierzyny

W sobotę w naszym kole odbyło się liczenie zwierzyny metodą prof. Bobka. Obszar jaki objęty był liczeniem to lasy Głuszycy, część lasów Jedlinki. Liczenie polegało na tym iż każdy z myśliwych wraz z osobą pomagającą udawali się w wyznaczony obszar w którym obserwowali jaki jest stan pogłowia. Oczywiscie przy tej okazji jak to bywa już w naszym gronie nie obyło się bez śmiechu i różnorakich opowiadań o przygodach myśliwskich. Całość zakończona była drobnym poczęstunkiem i ogniskiem.

 

06.02.2016 Bal Myśliwski

Jak tradycja w naszym kole nakazuje co roku sezon łowiecki kończymy balem a tym samym wyrażamy radość że dane nam było w mijającym sezonie cieszyć się przygodami łowieckimi i wspolnymi polowaniami. Na balu bawili się zarówno myśliwi z żonami / towarzyszkami z naszego Koła jak i zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych Kół, kandydaci i sympatycy łowiectwa. Jak zawsze zabawa była przednia i nie zabrakło różnego rodzaju zabawnych i śmiesznych sytuacji, które podnosiły wartość całej zabawy. Podziękowania i dobre słowo osób zaproszonych utwierdza nas w tym że było warto i warto będzie kontynuować ten element tradycji.

Oczywiście wszystkich zainteresowanych jak zawsze odsyłam do galerii aby oddać się wspomnieniom.

 

 

 

Nowe zasady selekcji

Naczelna Rada Łowiecka uchwałą nr 14/2015 z 15.12.2015 przyjęła nowe zasady selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych.

Zapoznaj się z treścią uchwały NRŁ i nowymia zasadami selekcji.

 

 

 

 Dla zainteresowanych. Pod podanym linkiem można sledzić co się dzieje w temacie Ustawy Łowieckiej.

 

 

14.01.2016 Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy

W czwartek 14 stycznia 2016 r. uczniowie klas szóstych oraz klasy II b Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy uczestniczyli w bardzo ciekawych „zielonych lekcjach” przygotowanych i przeprowadzonych przez członków Koła Łowickiego „Trop Głuszyca” Panów Artura Gołdę i Andrzeja Jugowca.
W czasie zajęć uczestnicy obejrzeli filmy edukacyjne pt. „Zima w lesie”, „Rykowisko” oraz wysłuchali niezwykle ciekawej prelekcji na temat pracy myśliwych, ich opieki nad zwierzyną leśną szczególnie pomocy w przetrwaniu mroźnej zimy.
Wspaniale brzmiały sygnały myśliwskie wygrywane na specjalnych trąbkach.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy serdecznie dziękują członkom Koła Łowieckiego „Trop Głuszyca”, szczególnie panu Andrzejowi Jugowcowi i panu Arturowi Gołdzie za wspaniałe zajęcia oraz kilkuletnią już współpracę, która owocuje wieloma wspólnie podejmowanymi inicjatywami.

 

 

 

10.01.2016 Polowanie Noworoczne - Lasy Gór Sowich

Biała stopa ... tak odbywało się polowanie Noworoczne, w pięknej śnieżnej krasie.

Zaszczyt króla polowania przypadł kol. Markowi Chojwie.

Niestety ale było to ostatnie polowanie zbiorowe w tym sezonie i ... nie możemy doczekać się już kolejnego sezonu. Oczywiście nie kończy się na tym nasza przygoda łowiecka, gdyż plan łowiecki nie jest jeszcze wykonany a więc koledzy myśliwi ... na ambony :-))

 

 

20.12.2015 Polowanie Wigilijne - Lasy Jedlinki

 

Jedno z tych polowań, które magią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia powodują że uczestniczą w nich prawie wszyscy myśliwi.

Tradycją jest że po takim polowaniu myśliwi spotykają się przy uroczystym stole, łamiąsię opłatkiem i składają myśliwskie życzenia.

Tak też dzieje się w naszym kole.

 

 

 

06.12.2015 Polowanie zbiorowe - Lasy Głuszycy

 

Mimo iż w ręce trochę zimno było to jak zawsze atmosfera towarzystwo rozgrzewała, jak zawsze każdy miał do opowiedzenia jakąś historyjkę i jak to bywa na zbiorówkach kolejne historyjki i przeźycia do kominkowej kolekcji dołączyły. Św. Hubert tym razem raczył darzyć kol. Bolesławowi a tym samym również medalem Króla PPolowania. Oczywiście gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na łowieckiej niwie.

 

 

 

21.11.2015 Polowanie zbiorowe - Lasy Zagórza Śląskiego

Tym razem pogoda była wręcz wymarzona dla myśliwych. Ponowa – dla wszystkich myśliwych to znak że czas „białej stopy” bliski. Z zapałem i uśmiechem ruszyliśmy w knieje. Kniej hojna była dla kol. Zenona Długosza a obdarzyła go dziczkiem. Jak zawsze nie omieszkam pominąć iż humor był jak zawsze a i niespodzianki również się pojawiły. Były podziękowania dla kolegów zaangażowanych w przygotowywaniu Sowiogórskiego Muflona oraz kol. Artur Gołda został oficjelem Komisji Kultury, Tradycji i Zwyczajów Łowieckich. Gratulujemy Arturowi i życzymy samych sukcesów.

 

 

15.11.2015 Polowanie zbiorowe - Lasy Michałkowej

Św. Hubert czuwa również i nad zwierzyną. Mimo iż na pokocie zwierzem nie byliśmy darzeni to zawsze atmosfera dopisuje a humor nie opuszcza nawet jak pogoda kapryśna i wietrzna. Nie obyło się i bez niespodzianek, a mianowicie postanowione zostało iż kol. Daniel kronikę prowadził będzie, gdyż warto czasami podczas biesiady przewracać karty histori i pogrążyć się we wspomnieniach.

 

 

08.11.2015 Polowanie Huberowskie

W przepięknej scenerii złotej Walimskiej jesieni gdzie pogoda dnia tego przednia była z samego ranka naganka w znacznej ilości bo aż 11 śmiałków i przyszła Diana ruszyli w miot a zwierz choć cwany i tak przez Romka Szewczuka w pierwszym miocie pozyskany. Pod strzelbę Romkową przechera się natknął i i na pokocie swe truchło ostawił. W drugim miocie naganka co sił zwierza płoszyła a ten sobie kpił. Na linie myśliwych wyjść nie miał ochoty więc miot kolejny - naganka do roboty. W miocie tym można powiedzieć się działo bo huk sztucera usłyszeć się dało. Trzy chmary jeleni naganka goniła i pod sztucer Daniela Staszczyka łanię wpędziła. Tak pokot ustanowili, medale odebrali i wszyscy sygnałów myśliwskich odsłuchali.  Dla tych co pamięć zawieść by mogła do galeleryji więc zapraszamy aby wspomnieniom się oddać.

 

 

25.10.2015

Tak oto pierwsze polowanie zbiorowe w sezonie 2015/2016 za nami. Królem polowania został obdarzony kol. Roman Szewczuk - GRATULACJE !

Przy okazji pierwszego polowania w sezonie oczywiście nie zabrakło tradycji ślubowania nowych myśliwych w kole, kolegów : Stanisława Brożyny, Daniela Staszczyka i Arkadiusza Kodzisa.

Na chwałę polskiego łowiectwa bądź prawym myśliwym, niech Ci bór darzy !

 

 

 

21.10.2015  

Dzisiaj zapraszam do galeri. Część kolegów zapewne się uśmiechnie i być może uroni łezkę wspominając przeżyte chwile z Polowania Wigilijnego z 2009 roku bądź oglądając wspomnienia z roku 2007. Na pierwszej stronie również znajdziecie zdjęcia archiwalne - z którego roku to tylko Ci najstarsi będą pamiętać - udostępnione przez wnuczka byłego prezesa KŁ Trop - Salwina.

17.10.2015

 

W dniu dzisiejszym w Ścinawie odbył się VIII Konkurs O Miedziany Sopel, w którym zaprzyjaźniony Zespół Sygnalistów Myśliwskich Odgłosy Kniei zajął pierwsze miejsce a nasz kolega Artur Gołda zajął II miejsce w klasie "C".

Głębokie wyrazy uznania zarówno dla Zespołu jak i przede wszystkim dla Artura.

Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

06.10.2015

W dziale "Obwód Łowiecki" znajdą Koleżanki i Koledzy nowo utworząną mapę naszego obwodu. Zapraszam do oglądania i ... komentowania.

 

 

 

05.10.2015

Drodzy Koledzy - przypominamy o pierwszym polowaniu rozpoczynającym sezon 2015 / 2016

, które odbędzie się 25.10.2015

Zapraszam do zapoznania się z planem polowań   

Plan Polowań 2015 / /2016

 

z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór

 

 

 22.06.2015

W dniu 21.06.2015 po raz pierwszy, napewno niezapomniany i nie ostatni miał miejsce piknik myśliwski przy współpracy naszego Koła z parafią pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

Zapraszam do obejżenia GALERII z tego wydarzenia jak i do posłuchania HYMNU naszego koła w przepięknym wykonaniu zespołu Odgłosy Knieji pod dowództwem kol. Bogusława Rupa i głosem kol.Andrzeja Kuncewicza